Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie

dodano 2015-06-28 22:20 w kategorii: Akcje

Wizyta Opolskiego SLD w Berlinie – nowi znajomi, nowe możliwości

 

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej na czele z sekretarzem Rady Wojewódzkiej, Pawłem Kampą, przebywali w dniach od 25 do 28 czerwca 2015 r. z wizytą roboczą w Berlinie w ramach współpracy organizacji lewicowych województwa opolskiego, regionu Bonn/Kolonia i miasta Oksford. Coroczne, siódme już spotkanie w ramach polsko-niemiecko-angielskiego trójkąta wymiany doświadczeń poszerzone zostało tym razem o przedstawicieli Holandii, Rumunii, Grecji i Turcji.

Wybór stolicy Niemiec możliwy był dzięki wsparciu Fundacji Eberta oraz Posła do Bundestagu, Sebastiana Hartmanna, współuczestnika spotkań od 2009 r. Wśród prominentnych uczestników znaleźli się, oprócz samorządowców, także Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Anneliese Dodds z Oksfordu, Posłanka do Bundestagu, Cansel Kiziltepe oraz wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego SPD w Bundestagu, Axel Schäfer.

Dyskusje dotyczyły trzech obszarów działania samorządów lokalnych: polityki mieszkaniowej, ochrony środowiska oraz udziału mieszkańców we współdecydowaniu miast i gmin. W trakcie odbytych spotkań przedstawiono rozmaite rozwiązania z poszczególnych samorządów i uzgodniono, iż kolejne spotkanie w 2016 r. odbędzie się w Opolu, w trakcie którego omawiane będą innowacyjne rozwiązania, łączące wzrost dochodów budżetowych z jednoczesnym odciążeniem portfeli mieszkańców i ochronę środowiska. Spotkanie zaowocowało również nowymi możliwościami wyjazdów zagranicznych na szkolenia i konferencje dla młodych osób z województwa opolskiego oraz ofertami współpracy ze strony zagranicznych partii socjaldemokratycznych.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  2 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.